Třída 3.C má kuličku z brněnského orloje!!!

Tak máme třídního maskota! Ale opravdu jsme ho nezískali jednoduše. Poutá se k tomu zajímavý a témeř neuvěřitelný příběh…

Ve čtvrtek 23.6. se naše třída vydala do středu města po strašidelných pověstech. Když jsme byli dost postrašeni, dali jsme si na uklidněnou zmrzlinu a rozhodli se, že bychom konečně mohli získat tu zajímavou  kuličku z brněnského orloje na nám.Svobody. Dle pověsti  (z doby dobývání města Švédy) se u nás zvoní poledne již o hodinu dříve a zmíněný přístroj v údajné podobě náboje, který navíc ovládá znalost času, má vydat přesně v 11 hodin kuličku.Tak jsme si tedy na ten zázrak strřídavě počkali pro jistotu už od půl 11. Nedaleko postával opravář orloje se svým vozidlem a byl tou vytrvalostí pobaven. Padla 11.hodina a naše 3.C (+ jedna  stará paní) měla ve své moci všechny potřebné otvory. 1,2,3 minuty po 11.hodině ……nic! Opravář naznal, že to bude nějaká chyba, ale že stejně musí cosi opravit pod orlojem,takže děti budou mít aspoň zvláštní podívanou. V tu chvíli na mě zavolá jeden ze žáků, že vidí zaseklou kuličku, ale nemůže na ni dosáhnout. Než jsme kdokoli cokoli stačili, vynořil se z davu nějaký „chlápek“, přiskočil, zašmátral po kuličce a rychle zase zmizel! Všichni jsme byli naprosto neschopni ani slova. Přítomný opravář nám pak sám od sebe věnoval kuličku zpod orloje, neboť jsme si ji prý bezpochyby zasloužili a jen zrovna bohužel zklamala technika (a já k tomu dodávám, že bohužel i lidské vztahy).

Kateřina Ježová, tř. uč.

Fotografie: