.

Informace o hokeji na škole

 

 

NEPOVINNÝ PŘEDMĚT BRUSLENÍ A ZÁKLADY LEDNÍHO HOKEJE

 

V letošním školním roce naše ZŠ ve spolupráci s hokejovým klubem KOMETA Brno již tradičně otevřela nepovinný předmět pro chlapce 1. – 2. ročníku „Bruslení a základy ledního hokeje“.

 

Výuka probíhá vždy v pondělí od 12,15 do 13,15 hodin

 

v hale Kajot Arena a vede ji  zkušený  trenér  pan Vladimír Kříž ve spolupráci s trenéry KOMETA Brno.

 

Žáci se přemisťují s pedagogickým dohledem do haly a zpět tramvají.

        

Povinné vybavení jsou brusle, rukavice, helma a dle možnosti i další hokejová výstroj.

        

Výuka je zaměřena na základy bruslení a u pokročilejších bruslařů i na práci s hokejovou holí. Nejtalentovanější jedinci mají možnost přijít do hokejového klubu KOMETA BRNO.

       


 

 


Chcete mít malého hokejistu? ZŠ Labská pořádá nábory do 1. třídy
B r n o – Pokud je hokej vaším koníčkem a dumáte, na jakou školu přihlásit vašeho syna, je starolískovecká Základní škola  Labská výtečným řešením. Je to již několik desítek let, kdy se začala zaměřovat na hokej a od roku 2000 má oficiální hokejové třídy. Se ZŠ Brno , Labská má hokejový klub uzavřenu smlouvu, činnost probíhá dle programu MŠMT „Intenzifikace činnosti sportovních tříd“.
Oproti ostatním základním školám má ZŠ Labská podle místopředsedy Kometa Group, o.s. jasné výhody: „Naše škola je sportovně zaměřená. Máme výborné zázemí, sportovní areál, krásnou tělocvičnu, bazén a hlavně hokejovou tradici. Máme zde vyučujícího tělesné výchovy, který je zároveň trenérem v Kometě. Je to Honza Konečný. Jako externí učitel zde působí pan Kříž. Ten ma na starosti nejmenší děti.“ Konkrétně u Vladimíra Kříže stojí za zmínku, že s Kometou začal spolupracovat již před čtyřiceti lety,takže má zkušenosti jako málokterý trenér.
Malé děti se na ZŠ Labská učí bruslení a hokeji již odmalička – od první třídy. „Při zápise dětem již od prvního září nabízíme nepovinný předmět bruslení –  lední hokej. Jednou týdně děti odvezeme na stadion, kde se učí bruslit a zase je dovezeme zpátky, kde jdou buď domů nebo do družiny. Kromě Vládi Kříže využíváme také trenérky krasobruslení, které nám s prvními dětskými krůčky na ledě pomáhají. Rodič tak získá určitý servis, zdarma jeden trénink navíc a hlavně se nemusí o nic starat.
„Od páté do deváté třídy už jsou podle ministerského výnosu zřizovány specializované hokejové třídy. Rodiče se hodně brání, aby jejich dítě přešlo obecně na jinou školu, jenže pak sami zjišťují, že děti při velkém počtu tréninků nestíhají. To u nás nehrozí. Buď se trénuje ráno před vyučováním nebo po něm a hlavně k tomu máme uzpůsobený rozvrh. Abychom klukům oproti ostatním školám udělali ještě něco navíc, zajistili jsme takzvané kompenzace. To znamená, že když jsou kluci na ledě a o něco přijdou, mají možnost individuálního doučování,“ ujišťuje Lubomír Strnad, že mladí hokejisté nepřichází o jedinou vyučovací hodinu. Učitelky a učitelé se jim věnují individuálně. Chce to ovšem spolupráci s rodiči,aby žáci všech možností využívali.
Je jasné, že v průběhu školní docházky můžete své rozhodnutí změnit a nebudete chtít, aby vaše dítě v hokejové třídě pokračovalo. I na tuto variantu jsou na ZŠ Labská připraveni: „Je to vcelku běžná věc. Buď děti ve sportovní třídě zůstanou, nebo se rozhodnou přejít do běžné. Jsou  i děti, které se vrátí na původní školy, protože hokeje zanechaly. Volba školy je samozřejmě věc rodičů. Oni si mohou vybrat, kam chtějí jít.
 

 

Hokejový turnaj ve Francii - 3. třídy

 

 Ve dnech 10.5. – 14.5. 2012 jsme se zúčastnili hokejového turnaje v Nice ve Francii. Na turnaji bylo osm mužstev : šest z Francie – Nice „A“, Nice „B“, Grenoble, Marseille, GAP a St.Gervais, jedno mužstvo bylo ze Švýcarska – St.Imier a naše mužstvo - Kometa Brno.

V hracím systému se utkala všechna mužstva každý s každým 2.kolově, kde hrací čas byl 1x15min. V tomto systému jsme jen 2 utkání remízovali s mužstvem Grenoblu, jinak jsme všechny ostatní vyhráli.

Poté byla udělána tabulka, kterou jsme díky lepšímu skóre a počtu vstřelených branek vyhráli a hrálo se dál systémem o 1. – 4. místo a 5. – 8. místo a o konečné umístění.

V semifinále jsme porazili švýcarský St.Imier v zápase hraném na 2x15 minut celkem 11:0 a postoupili jsme do finále, kde nás čekal Grenoble, se kterým jsme remízovali v základní části.

Finále se jako jediné utkání hrálo na celé hřiště, jinak se vše hrálo v jedné třetině 4 proti 4 podle pravidel minihokeje.  

Ve finále se hrálo 5 proti 5 plus brankář. Utkání bylo velice vyrovnané a ve vedení se střídala obě mužstva, nás především podržel několika skvělými zákroky náš brankář, kdy chytil i dva samostatné nájezdy nařízené po faulech. Nakonec se však radoval soupeř, kdy chvíli před koncem strhl vedení na svoji stranu a už vítězství uhájil.

Kluci byli po zápase smutní a padalo i hodně slz, ale za chvíli je smutek přešel a radovali se z velmi pěkného 2. místa. Medaile jim na krk předával bývalý reprezentant ČR ve fotbale Jan Koller, který tam momentálně bydlí a poděkoval klukům za úspěšnou reprezentaci českého hokeje a popřál jim hodně štěstí a úspěchů do budoucna.

Organizačně byl turnaj velmi dobře uspořádán, hra měla spád, žádné dlouhé přestávky. Naše hra se líbila, divácká kulisa byla perfektní ( ve finále většina ostatních týmů fandila nám). Trenér p.Jaško střídal kluky tak šikovně, že si zahráli všichni a hodně, gól si dal každý. Některé týmy byly dobré a některé slabší, ale to ke sportu patří.

Po stránce ubytování i po stránce jídla bylo vše v naprostém pořádku, tatínkové, kteří s námi jeli tu velice „krátkou cestu“ byli perfektní, kluci si tento výlet užili i mimo led, byli jsme na procházkách po městě i po místní pláži, kde se kluci koupali.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kdo se jakýmkoliv způsobem podílel na tomto turnaji a hlavně klukům, kteří to skvěle zvládli a a opravdu si to užili a bylo na nich vidět, jak jsou spokojeni.

Děkuji všem

Pepa Holcman – technický vedoucí 3.třída


Informace o oddíle
KOMETA Group, o.s.

 

                        Založen byl v roce 1972 jako hokejový oddíl při DPM Brno. Základem byly hokejové kroužky na základních školách a zpočátku se zabýval pouze přípravou žactva.

Od roku 1990 nesl název HJC DDM Brno a měl již dorostenecké družstvo, od roku 1996 nesl název dle hlavního sponzora HC YTONG Brno a od 1. 8. 2006 převzal oddíl název

KOMETA Group, o. s. Základem byla smlouva s KOMETA GROUP, a. s.

                        K 1. 11. 2010 má oddíl 630 registrovaných hráčů, z toho 392 žáků, 

160 dorostenců a juniorů, 78 mužů. Řadu hráčů jsme postoupili na hostování do jiných

 klubů. Oddíl je největším v Brně a má 12 družstev:

 

JUNIOŘI                                 extraliga ČR

STARŠÍ DOROST                   extraliga ČR

MLADŠÍ DOROST                 extraliga ČR

6.-8. třída                                žákovská liga

4.-5. třída                                krajské soutěže

1.-3. třída                               přípravky

                       

                        Oddíl hraje mistrovské soutěže ČSLH. Mimo to pořádá různé turnaje v jednotlivých věkových kategoriích, tréninkové campy pod názvem „Víkend s Kometou“ organizuje bruslařské kurzy MŠ a ZŠ, ve spolupráci se ZŠ Labská zajišťuje nepovinný předmět „Bruslení a základy ledního hokeje“.

                        Družstva 5.-8. ročníku tvoří hokejové třídy na ZŠ Labská a jsou zařazeny do programu intenzifikace sportovních tříd MŠMT. Velmi dobrá spolupráce je navázána s ředitelstvím školy, které vychází potřebám hokejového oddílu všemožně vstříc.

Oddíl má právní formu společenské organizace.

                        Nejvyšším orgánem KOMETA Group, o.s.  je výroční schůze. Ta volí 1x za 2 roky výkonný výbor, který má 5 členů a řídí celou činnost oddílu. V oddíle pracuje též metodicko-trenérská rada, rada vedoucích družstev a revizní komise. Trenérský kádr činí cca 40 trenérů, z toho s licencí A – 8, s licencí B – 13, ostatní s licencí C.

                        V současné době bylo dokončeno sportovní spojení našeho mládežnického klubu s družstvem mužů  KOMETA, a.s., takže pro naši mládež je zajištěna přímá návaznost na družstvo mužů.

                        Rozpočet oddílu je stanoven nyní pouze pro mládež a činí cca 18 milionů Kč.

                        Jednotlivé skupiny (žáci, mládež) mají tzv. dílčí rozpočty, které jsou vedeny na analytických účtech. Hospodaření oddílu vede účetní firma, obdobně i daňové záležitosti.

                        Hlavním zdrojem příjmů oddílu je reklamní a zprostředkovatelská činnost.

Důležitým partnerem je též Magistrát města Brna, kde máme solidní jméno a zázemí.

V současné době jsou v jednání různé další formy podpory činnosti oddílu.

Důležitým zdrojem příjmů jsou též dotace BTS (ČSTV), ČSLH, MŠMT ČR a členské příspěvky.

Oddíl má velmi dobrou spolupráci s ostatními hokejovými kluby, neboť je považován za seriozní klub, který plní všechny své závazky. 

                       

 

 

Oddíl vychoval za dobu své existence řadu ligových hokejistů a v současné

době jsou  nejznámějšími  Martin  H a v l á t , mistr světa a hráč NHL MINNESOTAWILD, Štefan Žigardy, brankář HK Trenčín, Pavel Kuběna, hráč HC Karlovy vary atd.

                        Oddíl dosahuje řady významných úspěchů, jednotlivá družstva se umisťují

v popředí tabulek. Družstva 5. -  8.  tříd postoupují do nadstavbové části žákovské ligy ČR.

                   

Odchovanci KOMETA Group, o.s.  jsou pravidelně zařazováni do různých výběrů kraje a ČR.

                        Velká pozornost je věnována trenérským kádrům, kteří mimo kvalifikační studia absolvují pravidelně doškolovací kursy i metodické semináře v rámci MTR našeho klubu. Oddíl má navázány kontakty též se zahraničními kluby např. Danville Wings (USA),  TUL Turku (Finsko) apod.

                        Pořádáme výměnné akce, výměnné semináře trenérů apod.

Bližší informace na www.hc-kometa.cz

                                   

 

                        Hokejový oddíl hledá pro rozvoj své činnosti a zvýšení výkonnosti dalšího strategického partnera, kterému můžeme nabídnout reklamu různými formami, a to jak v prostorách Kajot Areny, tak i na součástech výstroje hráčů, či v různých propagačních materiálech apod.

 

Kontakty: Lubomír Strnad, místopředseda klubu - 602 772216

                                                                             

                Jiří Horáček, sekretář- 543233737


     


PřílohaVelikost
Pitztal_ 2012.doc7.38 MB
Francie-foto.jpg79.15 KB
Francie-foto-2.jpg69.98 KB
Informace ředitelstvi o hokeji na škole.doc45.5 KB

Kontakty

Tel. 547 218 165
Mobil: 777 246 767
E-mail: skola@zslabska.cz
Tel.jidelna: 547 223 475
Facebookový profil: - zde -

Elektronická žákovská knížka

logo Edookit Vstupte

Kalendář aktivit

M T W T F S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Interní informační systém

Vstupte