Noční oslava letního slunovratu v naší škole

Čtvrtek, 20. Červen 2013 ()

Naše škola poprvé ve své historii ožila nočním životem. Žáci pátých tříd zde strávili dobrodružnou noc plnou zábavných i poučných aktivit. Celá akce se rozpoutala v podvečer na školním hřišti, kde si mohli vybrat z více či méně tradičních činností – od běžného kopání míče do brány až po střílení na cíl bramborami pomocí florbalových hokejek.
Ani dost vysoké teploty nezabránily výborné zábavě na diskotéce s videoklipy promítanými na interaktivní tabuli. Pro osvěžení si žáci po skupinách zašli do bazénu, kde si zaskákali, zasoutěžili a docela slušně zadováděli.
Někomu by se mohlo zdát, že už těch aktivit bylo dost, ale naše žáky teprve ta nejtěžší věc čekala – po všech stránkách náročná noční hra o poklad.
Nejdříve si vylosovali čísla, podle kterých byli rozřazeni do skupin. V těchto týmech pak po škole hledali jednotlivá stanoviště s nejrůznějšími úkoly vědomostního charakteru, křížovkami, říkankami či logickou náplní. Na každém stanovišti po splnění úkolu získali indicii – část věty, která je po složení všech slov nasměrovala na další stopu, což byla zpráva v morseovce. S její pomocí získali přístup do učebny informatiky, kde na ně v některých počítačích čekala závěrečná zpráva, která je poslala přímo do prostoru s pokladem. V naší škole tím nemohlo být opravdu nic jiného než hokejka bývalého žáka a známého hokejisty Martina Havláta.
I když příprava celé hry a její vymýšlení bylo velmi náročné, tento čas se vyplatil, neboť žáci byli hrou nadšeni a všichni se maximálně zapojili. Vyhrát však mohl jen jeden tým, jehož nadšení nebralo konce.
Zvítězilo družstvo ve složení Jiří Hovora, Petr Jurčík, Sebastian Partyka a Tomáš Sedláček z 5.B a C, které získá v prostorách školy čestné místo se svojí fotografií, diplomem a vyhranou trofejí. Ostatní dostali alespoň sladkou odměnu.
Vzhledem k půlnoční hodině se pak již dost znavené děti odebraly do svých tříd, kde na ně čekala provizorní lůžka složená z karimatek a spacích pytlů. Ráno po probuzení si děti doplnily energii na snídani v naší jídelně a mohly tak rovnou na vyučování.
Celá akce by nemohla proběhnout bez pomoci dostatečného počtu organizátorů, mezi něž se ochotně zapojily některé další paní učitelky a dnes již dospělí aktivní bývalí žáci naší školy, kteří si hru a celý večer dle jejich slov parádně užili. Tímto jim všem děkujeme.
Náročný večer a noc přinesly všem spoustu zážitků, na které zcela jistě jen tak nezapomenou, o to spíš, že šlo o premiéru v celé historii Základní školy na Labské.

Mgr. Kateřina Ježová