Vánoční dílny v katedrále sv. Petra a Pavla

Pondělí, 17. Prosinec 2012 ()

Dne 17.12.2012 jsem navštívila se žáky 2.B. vánoční dílny ve Svatopetrské katedrále.
Zúčastnili jsme se vzdělávacího programu „Radostné poselství“, které jim přiblížilo narození Ježíše Krista a křesťanský význam slavení Vánoc.
Akce se skládala ze tří částí.

V první části žáci navštívili nedávno objevenou a restaurovanou kryptu, kde proběhl následující program:
„Proč slavíme Vánoce“ – beseda na téma příběh z Betléma,
„Kdo jsou andělé“ - krátká komentovaná audiovizuální prezentace uměleckých děl s andělskou tématikou,
„Být jako anděl“ – hra a úkol pro děti (každý si vylosoval jednoho spolužáka, kterému se stal andělem a na vánoční besídce si pak navzájem předali drobné dárečky)
„Moji andělé“ prohlídka výstavy obrazů akad. malířky Renaty Klogner-Štolbové.

Ve druhé části přešli tajuplným schodištěm do gotické kaple Zvěstování Panny Marie, kterou si prohlédli za výkladu průvodce.

Ve třetí části proběhla v sakristii kostela andělská dílna, kde si každý vyrobil vlastního andílka z lýčí.

Vyvrcholením celé akce byl výstup na věž kostela s prohlídkou zvonů a výhledem na předvánoční, bohužel zamlžené Brno.

Společně s p. vych. E. Bučkovou a dětmi jsme v katedrále prožily příjemné dopoledne a navodily si příjemnou předvánoční náladu , kterou umocnila procházka předvánočním Brnem.

Velký dík patří paní Iloně Zaplatilové, která celý program připravila.

Mgr.Petra Rychtaříková
třídní učitelka