Projektový den "Den jazyků"

Pondělí, 4. Řijen 2010 ()

V pondělí 4. října se uskutečnil projektový den "Den jazyků" pro žáky 2. - 9. ročníků.

Prostor, kde jsou umístěny 2. - 9. třídy, byl rozdělen na 5 částí. Každá část měla přidělen 1 kontinent. Třídy v každé části si vybraly 1-2 státy z nabídky. Žáci v průběhu 14 dní shromažďovali různé informace a materiály charakterizující vybrané státy. V pondělí neprobíhala výuka dělená na běžné předměty. Žáci pod vedením svých učitelů sestavovali ze shromážděných materiálů  prezentace představující jejich státy.

Získali tak nenásilnou metodou vědomosti z mnoha oblastí. Součástí prezentací bylo například seznámení s písmem dané země, se základními slovy jazyka, pozdravem, typickým jídlem, oděvem, základními geografickými či historickými údaji, významnými sportovci či jinými osobnostmi. Množství a náročnost podávaných informací bylo odstupňováno podle věku dětí.

Nakonec každá třída obcházela prezentace ostatních tříd, kde byly připraveny kontrolní otázky. Pokud je po nastudování materiálů žáci dokázali odpovědět, dostali do vytvořených "cestovních pasů" razítko příslušného státu.

Mile nás překvapilo zapojení opravdu velkého množství rodičů do práce vlastních dětí a jejích tříd. Ať už pomáhali sbírat studijní materiály, zapůjčovali ochotně různé vlastní předměty z navštívených zemí nebo studovali recepty a pomáhali vařit jídla typická pro vybraný stát. Za to všechno patří těmto rodičům velké poděkování. Odměnou za usilí učitelů i rodičů pak bylo zanícení a nadšení, s jakým žáci své země prezentovali a objevovali zajímavosti u jiných tříd.

Mnoho rodičů využilo nabídky a přišli se na prezentace zemí podívat už během dopoledne, někteří pak na speciální prezentaci 3.A odpoledne. Všichni ostatní můžete akci posoudit alespoň částečně z obrázků.

Realizační tým Mgr. Lucie Žigárdyová, Mgr. Vlaďka Hilalová

Fotografie: