Pokračování historického divadla třídy 5.A na ZŠ Labská aneb "Jak to bylo dál..."

Čtvrtek, 18. Duben 2013 ()

Vzhledem k velkému ohlasu diváků a opravdovému zájmu malých herců se v letošním školním roce uskutečnilo pokračování zdařilého projektu historického divadla „Od pravěku k husitům“, a to opět v návaznosti na učivo vlastivědy - tentokrát 5.ročníku. Od září až do ledna probíhaly náročné zkoušky, při kterých si žáci upevňovali právě probíranou látku z naší české historie.

Perná práce, při níž však nechyběly ani salvy či slzy smíchu, nakonec přinesla své ovoce. Naši herci nejenže dokázali zúročit předchozí zkušenosti s dramatizací, ale k výborným výkonům velkou měrou přispělo i jejich všudypřítomné nadšení pro veřejné vystupování, které probíhalo na přelomu ledna a února celkem v deseti představeních pro žáky 1. až 8. ročníku a jako závěrečná slavnostní tečka i pro rodiče.

Díky novému technickému vybavení školy jsme využili i interaktivní tabuli, na níž v pozadí „běžela“ doprovodná prezentace. Výsledkem tedy bylo opět netradiční pojetí nejznámějších osobností i událostí od 15.století až po současnost. Obvykle vážný děj byl prošpikován vtipnými dialogy a humornými scénkami. Pokud nevěříte, že je možné nejen se poučit, ale také pobavit i na vážné téma, a budete mít zájem zhlédnout např. co si říkal Rudolf II. se svými učenci či podvodníky, jak se učilo ve školách v době J.A.Komenského, jaké patenty chrlili Marie Terezie a Josef II., dále co prožívali naši národní buditelé při setkání s podporovateli němčiny či při požáru Národního divadla, anebo co se dělo za I.světové války a co na to T.G.Masaryk, podívejte se na nové video, které je zde rovněž k dispozici.

Mgr.Kateřina Ježová, třídní učitelka