Páťáci na akční škole v přírodě

Pondělí, 20. Květen 2013 ()

„SLÁVA NAZDAR VÝLETU, SKORO ZMRZLÍ UŽ JSME TU!“

Ve dnech 20. – 24.května se naši páťáci zúčastnili školy v přírodě v Březové u Třebíče. Toto středisko je vyhlášené zejména díky netradičním adrenalinovým aktivitám, které jsou nabízeny akčním a odvážným dětem.
Odjížděli jsme s obavami z nepříznivé předpovědi počasí, ale zároveň tajně doufali, že se meteorologové, jako už mnohokrát předtím, spletou. Nespletli – bohužel. A tak jsme postupně na letní oblečení přidávali další a další vrstvy, aby se z nás nestaly rampouchy. Ale ani zima a občasný déšť nám nezabránily, abychom zvládli nabitý program a v mnoha případech překonali dokonce sami sebe.
Hned první den děti čekala projížďka na raftech na tamějším rybníku a následovaly mnohem náročnější aktivity – např. přelézání vysokých lan v cca šesti metrech, zvládnutí překážek na Jákobově žebříku, salta na bungee trampolíně, zdolání lezecké stěny či střílení z paintballových zbraní, vzduchovek nebo luku. Někteří žáci si troufli i na skok ze skály do prázdna. Ač se to zdá neuvěřitelné, přežili všichni
Tyto adrenalinové akce byly vyplněny i běžnějšími hrami a soutěžemi na louce či v lese. Kromě toho všeho jsme si zvládli i opéct špekáčky a zatancovat na diskotéce. Na konci té závěrečné čekalo všechny přítomné děti velké překvapení. Nejdříve mohli zhlédnout ohňovou show, po níž následoval nádherný ohňostroj, o který se z vlastní iniciativy postaral pan Šimák, tatínek Dominika z 5.A, jemuž tímto ještě jednou děkujeme.
Každý den si děti zapisovaly střípky všeho, co absolvovaly, aby z tohoto deníku pak mohly po návratu vytvořit slohové práce. Ty nejzajímavější budou umístěny rovněž na tomto webu.
I přes nepřízeň počasí si všichni školu v přírodě užili a odvezli si s sebou domů dobrý pocit a nezapomenutelné zážitky, které si mohou připomínat na mnoha fotografiích.

Mgr.Kateřina Ježová