Naši páťáci na škole v přírodě

Pondělí, 27. Duben 2015 ()

Ve dnech 27.4. - 30.4. vyjeli téměř všichni žáci pátého ročníku v počtu 35 odvážlivců na adrenalinový pobyt v přírodě. Jejich cílem bylo rekreační středisko v Březové nedaleko Třebíče.
  Během pouhých čtyř dní zvládli mnoho aktivit, které vyžadují zejména odvahu. Mnozí tak překonali svůj strach a pustili se do opravdu náročných akcí (skok do prázdna ze skály, nízké či vysoké lanové překážky anebo horolezecká stěna, lukostřelba, rafty, airsoft...)  Nechyběla ani diskotéka se super ohňovou šou  a  po ní noční hra jen pro otrlé – projít lesem podél lana a čelit překvapením v podobě strašidel a jiných bytostí. Jen 3 nejodvážnější žáci dokázali úsek projít sami a bez baterky!
Mimo tyto aktivity v rámci pobytu účastníci absolvovali program Insignia, který byl zaměřen hlavně na středověk, resp. dobu Karla IV.  Plněním úkolů historického tématu se tak postupně připravovali  a zároveň zocelovali na závěrečný souboj dvou týmů bojovníků, kteří se po nezbytných trénincích utkali v souboji o středověkou tvrz.
Byli šikovní, odvážní a hrou zaujatí opravdu všichni, ale vyhrát mohl  jenom jeden tým – v tomto případě byla takticky lepší 5.A, které tímto ještě jednou gratulujeme!!!
Ač se dle předpovědí zdálo, že nám počasí ne úplně přeje, nakonec pršelo jen jeden večer, což nám zkazilo hlavně  plánovaný táborák. Díky významnému ochlazení – po ránu byly 3 stupně nad nulou! -jsme si dokonce dopřáli snídani téměř do postele. O pár hodin později nám však počasí plné sluníčkového svitu dovolilo dát si svačinku přímo na trávníku.
Na zpáteční cestě jsme si tak mohli zazpívat či zaskandovat – SLÁVA NAZDAR VÝLETU, NEZMRZLI JSME A JSME TU, UŽ JSME TADY:-)

Pedagogický doprovod: Kateřina Ježová, Jana Fikarová a Veronika Koukalová