Geografická terénní exkurze 7.A

Úterý, 20. Září 2011 ()

I letos vyrazili žáci sedmé třídy na začátku školního roku na geografickou terénní exkurzi do Jedovnic. Škola čerpala část prostředků z fondů EU a mohla poslat na akci samostatně jednu třídu tak, aby se většina aktivit prováděla pouze v malých skupinách se zajištěním individuálního přístupu k jednotlivým žákům. Druhá sedmá třída by na exkurzi měla vyrazit na jaře.

Cílem bylo procvičit a použít v praxi, v přírodě poznatky získané ve škole. Po řadě úkolů procvičujících práci s mapou byl vyvrcholením skutečný, profesionálně připravený orientační běh. Pro nalezení stanovišť ve vymezeném prostoru tak musel každý žák mapě a terénu opravdu porozumět. Letos předvedly žáci nesmírně vyrovnané výkony a obešlo se to bez jakéhokoliv většího bloudění.

Dalším cílem programu bylo praktické seznámení žáků s krasovými jevy (Macocha, Punkevní jeskyně, Rudické propadání), faunou a florou Moravského krasu a posílení vztahů a celkové atmosféry v třídním kolektivu pomocí her a dalších adaptačních prvků pod vedením školní psycholožky.

I když nás letos počasí donutilo dělat některé časově organizační přesuny, byly všechny hlavní aktivity splněny. A protože poslední den vysvitlo i sluníčko a došlo na krátké opalování, věříme, že si to žáci opravdu užili a budou se těšít na další výjezdové akce, které je během školní docházky ještě čekají.

Exkurze byla připravena s využitím studijních materiálů a pomůcek k orientačnímu běhu od Pedagogické fakulty MU, za které patří poděkování Doc. E. Hofmannovi.

Petr Urbánek, Maryla Boxanová, Petra Knapovská

Fotografie: