Anglie 2014

Neděle, 25. Květen 2014 ()

Zde budou informace o výjezdu do Anglie.

28. 5. 2014

Vzhledem k nepříznivému počasí jsme dnešní den započali okružní jízdou po starém městě City of London. Děti si prohlédly nejznámější památky Londýna. Poté jsme se konečně dočkali slavné Oxford Street, ke které neodmyslitelně patří nakupování.

Zlatým hřebem dnešního dne byla návštěva Warner Bros Studios. Ateliéry nabízely prohlídku kulis, rekvizit a kostýmů ze série filmů o Harrym Potterovi. Zde jsme strávili téměř celé odpoledne. Žáci byli nadšení a hned po nástupu do autobusu si začali sdělovat své dojmy. Rozhodli jsme se proto pustit film Harry Potter a Princ dvojí krve a vstřebávali poslední dojmy z prohlídky ateliérů.

Po příjezdu do Londýna zbyl čas na nákup potravin na zpáteční cestu a už následoval pouze odjezd dětí do hostitelských rodin.

Jelikož nebudeme mít zítra přístup k internetu sdělíme Vám alespoň krátce naplánovaný program. Čeká nás návštěva Greenwich, cestování městskou dopravou, Tower a korunovační klenoty, cesta trajektem zpět do Francie a noční přejezd přes Německo zpět do České republiky.

27. 5. 2014

Ráno jsme po snídani a nákupu v samoobsluze pokračovali v našem zájezdu. Trajektem jsem se dopravili do Anglie, kde jsme kvůli nepřízni počasí a bezpečnosti změnili program. Místo návštěvy křídových útesů nás čekala návštěva středověkého města Canterbury.

Zde jsme se malebnými uličkami podívali ke známe katedrále a dalším památkám. Během rozchodu, který následoval, měl každý možnost utratit prvních pár liber v suvenýrech nebo PoundLandu („vše za libru“).

Po prohlídce města jsme směřovali k Londýnu. Cestou jsme se zastavili podívat na Thames Barries, které slouží jako protipovodňové opatřen Londýna. Mnohými techniky, jak jsme se dozvěděli, je tato stavba nazývána osmým divem světa.

Pomalu se blížil čas, kdy přišlo seznámení s rodinami a následný odjezd do jejich dočasných domovů.

26. 5. 2014

Na cestu jsme vyrazili v odpoledních hodinách z Brna. Cestování autobusem jsme měli zpříjemněno sledováním filmů.

V pondělních brzkých ranních hodinách jsme vítězně dorazili k Vítěznému oblouku v Paříži. Poněvadž jsme měli spoustu času, šli jsme na vyhlídku před Eiffelovou věž. Zde jsme mimo spousty fotek udělali i spoustu výhodných nákupů suvenýrů s pouličními prodejci, kteří se s námi k našemu překvapení dorozumívali česky.

Následovala procházka ke zmíněné Eiffelově věži, kde jsme úderem půl desáté vyjeli výtahem do středního patra, někteří dokonce až na vrchol.

Začala přícházet únava a proto jsme uvítali projížďku po řece Seině parníkem. Následovala návštěva slavné katedrály Notre Dame spolu s vyhrazeným časem na občerstvení a nakupování suvenýrů.

Poslední procházku jsme věnovali prohlídce okolí slavné galerie Louvre. Před branami na nás čekal v šest hodin autobus a my se vydali na ubytovní v F1 v Calais, kde se právě všichni ukládáme ke spánku.

26.5.2014
- Všichni jsou v pořádku v Paříži.